Weberi kuivsegude tehases Optimix on turvaline töötada

Alates 10. jaanuarist 2014 kuulub Aravete kuivsegude tehas Saint-Gobaini ohutuse miljonäride klubisse.

Miljonäride klubisse kuulumine on tootmisüksusele, samuti ettevõttele suureks tunnustuseks. Ohutuse miljonäriks saamine on aastatepikkuse pühendumuse ja visa töö tulemus töökeskkonna ning ohutuse edendamisel. Ohutuse miljonäriks saavad vaid need kelle jaoks ohutus ja ohutu töökeskkond on osaks firmakultuurist. Selle autasu hinnalisust näitab ka see, et kogu maalimas (64 riigis) kuulub Saint-Gobaini  ohutuse miljonäride klubisse vaid ligi 200 tehast  tuhandete tehaste seast.

Aravete tehases ei ole juhtunud ühtegi tööajakaoga kaasnevat tööõnnetust alates 2004 aastast. 

Autasu käis tehases üle andmas Thierry Lambert, kes on Saint-Gobain Grupi Ehitusmaterjalide tootmise sektori ülddelegaat Põhja- ja Baltimaades.

Saint-Gobaini tippjuhtkond käivitas ohutuse miljonäride programmi 2004 aastal. Ohutuse miljonäri staatuse kaudu tunnustatakse parimaid tööohutuse alaseid tulemusi saavutanud Saint-Gobaini tootmisüksusi, kes oma järjepideva tegevusega on tõestanud tööõnnetuste nulltolerantsi eesmärgi elluviimist.

Ohutuse miljonäriks on võimalik saada kahel viisil:

  1. Vähemalt 1 miljon töötundi ilma tööajakaoga tööõnnetuseta, tootmisüksustes kus töötatakse aastas 200 000 ja rohkem inimtundi.
  2. Vähemalt 5 aastat tööd ilma tööajakaoga tööõnnetuseta, tootmisüksustes kus töötatakse aastas vähem kui 200 000 inimtundi. 

 

Weber annab 10 aastase garantii oma fassaadisoojustussüsteemile

Alates aprillist 2013 annab Weber oma fassaadisoojustussüsteemile materjaligarantiid 10 aastaks.  Sellega kaasneb kolmepoolne leping, mis seob Weberi kui materjalide tootja, ehitaja kui paigaldaja ning lõppkliendi. Garantii üheks kvaliteedimärgiks on tootjapoolne pidev ehituslik järelvalve.

Kampaania kestab 2013 aasta lõpuni. Tutvu kampaania tingimustega täpsemalt siin.

Saint-Gobain Ehitustooted AS, Weber äriüksuse struktuurimuudatused

Saint-Gobain Ehitustooted AS

 

TEADE

 

 

30.11.12

 

 

Alates 07.12.2012 täidab lisaks oma senistele töökohustustele Saint-Gobain Ehitustooted AS tehas Optimix direktori kohuseid tootmis- ja äriarendusdirektor Ain Inno.

 

Edaspidi palume kõikides tehas Optimixi puudutavates küsimustes pöörduda Ain Inno poole.

 

Tel:     +372 387 0701

Mob:   +372 503 3304

E-post: ain.inno@e-weber.ee

 

 

Senine tehas Optimix direktor Urmas Paales suundub alates 07.12.2012 tööle Saint- Gobain Glass Estonia SE-sse.

 

 

 

 

 

Karin Rändla

Saint- Gobain personali- ja kvaliteedijuht

Mob: +372 501 1194

 

ISOVER KL-33 on TM Rakennusmaailman testivõitja

01.08.2012

ISOVER KL-33 on Soomes ajakirja TM Rakennusmaailman poolt organiseeritud testi võitja. Tingimused ehitiste piirete soojapidavusele on pidevalt karmistunud ning seoses sellega on tekkinud kahtlused, et kas isolatsioonitooted peavad muutustega sammu? TM Rakennusmaailma korraldas Soome ehituskauplustes müüdavatele mineraalvillast soojustusmaterjalidele suutlikkuse testi. Testi teostajaks ja hindajaks oli VTT Expert Service Oy. Katsetati mitmeid erinevaid omadusi: soojapidavus, õhu läbilaskvus, reageerimine tulele, tõmbetugevus ning kuivamiskiirus peale vee imendumist.

Hoonetele seatud energiatõhususe nõuded on tänaseks jõudnud punkti, kus väga oluliseks on muutunud toodete soojapidavus ning seni laialdaselt kasutatud ja ning soojapidavuselt tavaliste toodetega tekivad lisakulud. Soojustuse paksused kasvavad ja seinte konstruktsioon muutub keeruliseks ning paksuks. ISOVERi toodetega KL33 seda probleemi ei ole, sest ISOVERi soojapidavus oli parim võrreldes teistega. Samuti on KL33 õhu läbilaskvus madal, mis on lisaväärtus väga heale soojapidavusvõimele. Lisaks on ISOVERi villplaadi töödeldavus hea ning tõmbetugevus on mineraavillade seas parim! Need omadused tagavadki parima soojapidavuse ning parima töödeldavusega mineraalvillale testivõidu.

Võrdlusesse olid kaasatud järgmised isolatsioonid:
Ekovilla, Ewonawool, Hunton Flex, Isolina ISO-L, ISOVER KL-33, Knauf Space Slab 035, Konto, Paroc eXtra, Rockwool Flexi-Batts ja Ursa Klaasvill (lambda 37).

Testi tulemused soome keeles ja täies mahus on avaldatud TM Rakennusmaailma ajakirjas 6/12.

 

 

 

2011 Aasta Heateo auhind Forssa tehasele biogaasi kasutamise eest

 

17.01.2012 9:42

Keskonnasõbralike Ettevõtete Liit Soomes (Ympäristöyritysten Liitto, http://www.ymparistoyritykset.fi) on andnud 2011 Aasta Heateo auhinna Saint-Gobain Rakennustuotteet Oy Forssa tehasele, kus toodetakse Isover mineraalvillatooteid, Isotec tehnilisi isolatsioonimaterjale ning Ecophon akustilisi tooteid. See on maailma ainus klaasvillatehas, mis kasutab biogaasi ehk käärimisgaasi. Biogaasi osatähtsus on ligi pool kogu tehases kasutatavast gaasist. Klaasvillade tootmises kasutatavast toorainest moodustab üle 80% taaskasutatud klaas.

Klaasi taaskasutus vähendab Isover mineraalvilla kogu elutsükli analüüsisis (LCA) suures mahus keskonnamõjusid. Tänu tooraine taaskasutamisele Isover minerlaavillade tootmises säästetakse klaasi tootmiseks vajaminevaid looduslikke tooraineid ja vähendatakse energia hulka tootmises. Biogaasi kasutatakse nii mineraalvillade tootmisprotsessis kui ka tehasekompleksis olevate hoonete kütmiseks. Alates aastast 2011 kasutatakse biogaasi lisaks ka klaasvilla kiudude moodustamise juures, muudes valdkondades on see kasutusel juba teist aastat. Klaasvilla tootmises on kiudude moodustamise etapp olulisim ning samas ka kõige energiamahukam. Kasutatava biogaasi kogus vastab ligi 500 eramaja kütmiseks vajamineva energia hulgale.

Aasta Heateo auhind antakse märmiskväärse keskkonda säästva panuse eest või innovaatilise lahenduse eest jäätmete taaskasutamises. Auhinnaga tahetakse julgustada ja innustada keskonnasõbralikke lahendusi, mille abil on võimalik parandada materjalide taaskasutamist ning vähendada kogu toote elutsükli jooksul keskkonnamõjusid.
Loe täpsemalt siit: http://www.ymparistoyritykset.fi/tiedote?id=26726190

 

Saint-Gobain käivitas võistluse Nova Innovatsioon

 

Saint-Gobain Ehitustooted AS

Pressiteade
13.01.2012

Saint-Gobain Nova InnovationEhitusmaterjalidele, energeetikale ja keskkonna jätkusuutlikkusele spetsialiseerunud ettevõtted on kutsutud osalema 85 000 dollari (umbes 63 000 eurot) suuruse auhinnafondiga võistlusele ja uute partnerlussuhete võimalustele.

 

Saint-Gobain, maailma juhtiv eluaseme- ja ehitusmaterjalide turu ettevõte, alustas oma neljandat ülemaailmset Innovatsioonivõistlust. Nova Innovatsioon pakub alustavatele ettevõtetele üle maailma, kes tulevad välja uute innovaatiliste ideedega jätkusuutlike ehitusmaterjalide tootmiseks, võimalust võita rahalisi auhindu ja partnerlusvõimalust Saint-Gobainiga. Võistlust korraldab Saint-Gobain NOVA Välisettevõtete meeskond.

 

NOVA Välisettevõtete meeskond, mis koosneb Saint-Gobain rahvusvahelistest esindajatest, kes otsivad ja hindavad alustavaid firmasid, leidmaks Saint-Gobainile uusi strateegilisi partnereid, autasustab esikoha väärilist 50 000 dollariga (u 37 000 eurot) ja teist ning kolmandat kohta vastavalt 25 000 dollari (u 18 500 eurot) ning 10 000 dollariga (u 7 400 eurot). Võitjad saavad võimaluse hakata tegema koostööd NOVA meeskonnaga, uurimaks erinevaid koostöövõimalusi Saint-Gobainiga sellistes valdkondades nagu näiteks litsentseerimine, tootmine või äripartnerluse kokkulepped, omakapitali investeering või ühisettevõtted.

 

Rakesh Kapoor, Saint-Gobain Northboro Uuringute- ja arenduskeskuse ning NOVA Välisettevõtete osakonna direktor ütles, et firmad, mis on tasakaaluka arenguga, kasvamaks suuremaks ettevõtteks kuid kellel puuduvad enese piisava turundamise võimalused, saavad NOVA Innovatsioonivõistlusel osalemisest hindamatuid eeliseid.

 

„Alates 2006. aastast oleme investeerinud tosinatesse alustavatesse firmadesse Euroopas ja Ameerika Ühendriikides, millest mõned on saanud parimate hulka just tänu Innovatsioonivõistlusele,“ rääkis Kapoor. „Firmad, kes võidavad, on jõudnud edukalt ülemaailmsele turule tänu Saint-Gobaini väljakujunenud turukogemustele ja mis veel tähtsam, tänu abile, ressurssidele ning meie peaaegu 350 aasta pikkustele ehitusmaterjalide tootmise innovaatilistele kogemustele.“

 

Urmas Truusa, Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ostudirektori sõnul võiks Eesti ettevõtetele olla oluline osaleda sellel võistlusel kolmel põhjusel:

1. On olemas  reaalne  võimalus oma äritegevuse laiendamiseks. Kui mitte võistluse  võitjana, siis on lootus silma jääda oma toodete, tehnoloogia, idee, kontseptsiooniga;

2. Saadakse know-how eksportimiseks olulisi kogemusi;

3. Aitab luua pilti Eestist kui innovaatilisest ja hea ärikeskkonnaga riigist. Me ei ole ainult allhankemaa, mida suudame loomulikult samuti pakkuda, seejuures kõrge  euroopaliku kvaliteediga. Meil on tehnilist ja tehnoloogilist idee baasi.

 

2012. aasta NOVA Innovatsioonivõistluse osalejad ühinevad laialdase edumeelsete firmade loeteluga, mida NOVA Välisettevõtete osakond on alates 2006. aastast kokku pannud ja võitjad saavad osaks eliitgrupist, mis on moodustanud juba edukaid partnerlussuhteid Saint-Gobaini korporatsiooniga. Üks näide rohkem kui 40-st olemasolevast partnerlusest, mis on sõlmitud alustava firma ja Saint-Gobaini vahel viimase kuue aasta jooksul, on ettevõte Creative Composites – jätkusuutlike pinnatoodete tootesarja Grenite® looja. Selle partnerlussuhte edu heaks näiteks on hiljutine uue Grenite® säästva töödeldud kivipinnase toodete tootmishoone avamine Ravennas, Ohios, USA-s.

 

  

Osalemine

 

2012. aasta juuni lõpuni on alustavad ettevõtted üle maailma kutsutud ennast välja pakkuma, näitamaks oma ettevõtte kvaliteeti ja potentsiaalset sünergiat koos Saint-Gobainiga. Seejärel valib NOVA Välisettevõtete meeskond välja 8-12 finalisti, kes esitavad oma ideed kohtunikele 5-10 minutilisel nö kiirkohtingul. See toimub reaalajas rahvusvahelisel ehituskonverentsil ja -näitusel Greenbuild San Franciscos, 15. novembril 2012. Kohtunike kogu koosneb Saint-Gobaini spetsialistidest ja ehitus-, energia- ning keskkonnasäästlike tööstuste ekspertidest.

 

Rohkem infot NOVA Innovatsioonivõistluse 2012 kohta:

www.saint-gobain.com/innovationcompetition2012

 

 

NOVA Innovatsioonivõistluse 2011 võitjad:

Peaauhind, €25 000: Trovotech GmbH,

Eriauhinnad, a €10,000: Crystalsol GmbH ja SOLEÏS Technologie.

 

Trovotech GmbH, Saksa start-up, asut. 2000. a. Toodab innovaatilisi kõrgtehnoogilisi klaasiosakesi. TROVO® pulbrit on võimalik kasutada erinevates rakendustes uue funktsionaalse ja mõistliku hinnaga lisandina, näiteks et saavutada polümeeri katalüütilist efekti.  

www.trovotech.com

 

Crystalsol GmbH, Austria start-up, loodud 2008. Arendab paindlikke fotogalvaanilisi mooduleid, põhiliselt ehitusega seotud turgudele. Tehnoloogia pakub mitmeid eeliseid, samuti 50-60% odavamat hinda võrreldes seni kasutusel olevatega ning toore on laialdaselt kättesaadav.

www.crystalsol.com

 

SOLEÏS Technologie, Prantsuse start-up, asut. 2009. Pakub innovaatilisi päikeseenergiat analüüsivaid lahendusi päikeseenergia tööstusele.

www.soleis-technologie.com

 

 

Saint-Gobain on tööstuskorporatsioon, mis tegutseb 190 000 töötajaga 64 riigis. Saint-Gobain on maailma juhtiv ettevõte eluaseme- ja ehitusmaterjalide turul, kes disainib, toodab ja turustab ehitusmaterjale, pakub uuenduslikke lahendusi kasvava energianõudluse jaoks ja keskkonna kaitseks.

Eestis kuuluvad Saint-Gobain gruppi Saint-Gobain Ehitustooted AS, Saint-Gobain Glass Estonia SE, Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ja Vennad-Dahl AS.

Saint-Gobain annab Eestis tööd ligikaudu 800 inimesele.

 

 

Lisainfo Eestis:

Helen Aria, Saint-Gobain Glass Estonia SE personali- ja sisekommunikatsiooni juht

Tel: 56 916 065, 7303 331; e-post: helen.aria@saint-gobain.com 

Karin Rändla, Saint-Gobain Ehitustooted AS personali- ja kvaliteedijuht

Tel: 50 111 94; e-post: karin.randla@saint-gobain.com

Urmas Truusa, Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ostudirektor

Tel: 51 317 86; e-post: urmas.truusa@saint-gobain.com 

 

Pressikontaktid Baltimaades, Põhjamaades, Beneluxi riikides, Saksamaal ja Austrias:

Regina Decker: + 49 24 15 16 25 04, regina.decker@saint-gobain.com 

www.saint-gobain.com  

Saint-Gobaini väärtushinnangute päev Aravetel

Saint-Gobain Ehitustooted AS

Pressiteade
29.11.2011


Saint-Gobaini väärtushinnangute päev Aravetel

Saint-Gobaini kontsern viib täna ülemaailmselt läbi käitumis- ja tegutsemispõhimõtete päeva. Põhja-Euroopa regioonis kaasnevad sellega erinevad heategevuslikud algatused, kus minnakse appi abivajajatele.
Saint-Gobain Ehitustooted AS-i töötajad kogunevad selleks päevaks Aravetele.

Kontsern on sõnastanud kokku üheksa käitumise ja tegutsemise printsiipi.
„Rõhuasetus on just sotsiaalsetel, inimlikel väärtustel,“ ütles Saint-Gobain Ehitustooted AS-i Weberi äriüksuse direktor Mart Arro.
„Eesmärgiks on kõigi töötajate kaasamine ja informeeritus,“ lisas Arro. 

„Tänase päeva eesmärgiks on ettevõtte-siseselt rääkida neist väärtustest, mida me olulisteks peame,“ sõnas Saint-Gobain Ehitustooted AS personali- ja kvaliteedijuht Karin Rändla. „Eelkõige keskendume me kolmele põhimõttele: austusele teiste vastu, solidaarsusele ja lojaalsusele ning seda kogu päeva tegemistes – nii koristustalgutel kui ühistes aruteludes ja grupitöödes,“ täiendas Rändla.

„Kontserni Põhja- ja Kesk-Euroopa regioonis on väärtushinnangute päev ühendatud erinevate heategevuslike algatustega,“ ütles Karin Randla.
Iga Saint-Gobain grupi ettevõtete töötaja pühendab vähemalt kaks tundi tööajast abivajajatele.
„Pöördusime Ambla vallavalitsuse poole ja küsisime, kuidas saaksime aidata,“ lisas Randla.

Saint-Gobain Ehitustooted AS-i peaaegu kõik töötajad – 48 inimest –  osalevad täna Aravetel lasteaia ja kooli abistamisel. 

Hommikupoolikul tehakse lasteaias ja keskkoolis heakorrastustöid ning pealelõunal viiakse ühe päeva raames läbi kontserni käitumis- ja tegutsemispõhimõtete seminar, kus arutletakse ühiste väärtushinnangute üle.

Saint-Gobain Ehitustooted AS-i töötajad  korraldasid oma töötajate seas ka riiete kogumise kampaania Häädemeeste valla vähekindlustatud peredele, valla sotsiaalnõuniku käest enne eelinfot küsides.

Saint-Gobain on tööstuskorporatsioon, mis tegutseb 190 000 töötajaga 64 riigis.
Eestis kuuluvad Sain-Gobain Gruppi Saint-Gobain Ehitustooted AS, Saint-Gobain Glass Estonia SE, Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ja Vennad-Dahl AS.
Saint-Gobain annab Eestis tööd ligikaudu 800 inimesele.
Saint-Gobain Ehitustooted AS-is töötab Aravete tehases Optimix, Häädemeeste tehases Fibo ExClay ning Tartu ja Tallinna esindustes kokku 56 inimest.

Lisainfo: 
Karin Rändla, Saint-Gobain Ehitustooted AS personali- ja kvaliteedijuht
Tel: 50 111 94; e-post: karin.randla@saint-gobain.com
http://www.sgehitustooted.ee/et/ettevottest/meie-vaartused
http://www.sgehitustooted.ee/
www.saint-gobain.com

 

Saint-Gobain Ehitustooted juba 20 aastat Eesti turul

 

 

Saint-Gobain Ehitustooted on Eesti turul tegutsenud alates 1991.aastast. 11.11.1991 asutati ettevõte nimega Klaasvill AS,  eesmärgiga rajada Roiule klaasvillatehas.

 

Prantsuse päritolu Saint-Gobain kontserniga ühineti 1996.a.

 

2006.a septembris lisandus uus kaubamärk – Gyproc

 

2009.a. toimus ühinemine kergkruusa ja kergkruusatoodete ning ehituslike kuivsegude tootja ning turustaja maxit Estonia AS-iga.

 

Täna jätkatakse Saint-Gobain Ehitustooted AS nime all kahe äriüksusena:

Weber äriüksus (kaubamärgid Weber, Fibo, Leca);

Isover, Gyproc, Ecophon äriüksus (kaubamärgid Isover, Gyproc, Gyptone, Ecophon).

20. aasta sisse mahtunud mitmed muudatused ja liitumised on muutnud ettevõtte suuremaks, laiapõhjalisemaks ja kindlasti ka tugevamaks. Tänaseks on Saint-Gobain Ehitustooted AS-st välja kujunenud oma ala juhtiv ettevõte Eestis.

Saint-Gobain Ehitustooted AS pakub laias valikus tooteid pea kõikjale ehituses, alates konstruktsiooni- ja soojustusmaterjalidest ning lõpetades erinevate viimistlusmaterjalidega nii fassaadidele kui ka siseruumidesse. Arendustegevuses pööratakse rõhku eelkõige toodete kvaliteedile, keskkonnasõbralikkusele ning ohutusele. Saint-Gobain’i ehitustooteid on lihtne kasutada – nende abil saab igaüks luua endale kauni, isikupärase ja turvalise kodu, mis kestab põlvest põlve.

Saint-Gobain Ehitustooted AS 2010. a. käive oli 20,32 miljonit eurot. Ettevõttes töötab 56 inimest.

Tootevalikusse kuulub üle 500 toote, mis jõuavad tarbijateni nii Häädemeestel ja Aravetel asuvatest tehastest, kui ka teistest Saint-Gobain kontserni kuuluvatest tootmisüksustest.

 

Täname kõiki koostööpartnereid, kliente, tänaseid ja endisi töötajaid ning oleme alati valmis uuteks väljakutseteks!

 

 

Saint-Gobain Ehitustooted AS

 

 

Saint-Gobain on üks maailma sajast juhtivaimast tööstuskorporatsioonist, tegutsedes ligi 190 000 töötajaga 64 riigis. Saint – Gobain - ehitusturu maailmaliider -  disainib, toodab ja levitab ehitusmaterjale, pakkudes  innovaatilisi lahendusi tänastele kriitilistele kasvu, energiatõhususe ja keskkonnakaitse väljakutsetele. Eestis kuuluvad Saint-Gobain Gruppi lisaks Saint-Gobain Ehitustooted ASle veel Saint-Gobain Glass Estonia AS, Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ja Vennad-Dahl AS. Saint-Gobain annab Eestis tööd kokku ligikaudu 800-le töötajale.

Rohkem informatsiooni : www.saint-gobain.com

 

 

Kontaktisik pressile: KARIN RÄNDLA

                                Personali- ja kvaliteedijuht

   +372 50 11194

                                karin.randla@saint-gobain.com

Saint-Gobain Ehitustooted AS, Weber äriüksuse struktuurimuudatused

Saint-Gobain Ehitustooted AS

Teade 

08.06.2012

Alates 04.06.2012 täidab Saint-Gobain Ehitustooted AS Weber äriüksuse turundusdirektori kohuseid kuivsegude tootejuht Priit Pallum. Priit Pallum on ettevõttes töötanud pikka aega ning tunneb Weberi tooteid ja turgu. Edaspidi palume turunduse ja müügi üldküsimustes pöörduda Priit Pallumi poole.

Tel:      +372 620 9522

Mob:   +372 523 6499

E-post: priit.pallum@e-weber.ee

 

Senise Weber äriüksuse turundusdirektori Ivar Veeruse ja Saint- Gobain Ehitustooted AS töösuhe lõpeb 11.06.2012.

 

Mart Arro

Weber äriüksuse direktor

 

Karin Rändla

Personali- ja kvaliteedijuht

Mob: +372 501 1194

E-post: karin.randla@saint-gobain.com

Saint-Gobain on tööstuskorporatsioon, mis tegutseb 190 000 töötajaga 64 riigis. Eestis kuuluvad Saint- Gobain Gruppi Saint- gobain Ehitustooted AS, Saint- Gobain Glass Estonia SE, Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ja Vennad- Dahl AS. Saint- Gobain annab Eestis tööd ligikaudu 800 inimesele.

Saint-Gobain Ehitustooted AS-is töötab Aravete tehases Optimix, Häädemeeste tehases Fibo ExClay ning Tartu ja Tallinna esindustes kokku 54 inimest.